20 października 2014

kilka słów więcejLubi o sobie myśleć jak o bohaterce jednego ze starych romansów, które uwielbia. Potrafi całymi dniami siedzieć zamknięta w Małym Domku, czytając książki, które zna już na pamięć. Nie przejmuje się opuszczonymi zajęciami i ominiętymi posiłkami. Kiedy czyta, przenosi się do zupełnie innego świata i wtedy już nic się dla niej nie liczy. 
Jest szczęśliwą właścicielką cudownego królika o wdzięcznym imieniu Tuptuś, jednak kiedy zostaje z nim sama ma tendencję do nazywania do Panem Królikiem lub Panem Tuptusiem, co brzmi niezwykle komicznie i nawet sam królik wydaje się zakłopotany takimi tytułami. 
Straszny niejadek, do tego wegetarianka, której codzienne posiłki ograniczają się do kanapek z dżemem truskawkowym, ryżem z jabłkiem, sałatek warzywnych i całego mnóstwo oliwek oraz fety, które przegrywają nawet z tabliczką malinowej czekolady.
Nienawidzi rozwiązywania problemów za pomocą przemocy i kręci z niezadowoleniem nosem za każdym razem, gdy każą jej po raz kolejny stawać do walki o flagę. Nie mniej jednak jest całkiem zwinna, szybka i całkiem nieźle sobie radzi, o ile nie wciśnie się jej miecza, którym włada co najmniej kiepsko. Preferuje zdecydowanie strzelanie z łuku, co nie dziwi nikogo. W końcu jest córką Erosa.  
Boi się ciemności, jednak nigdy tego nie pokazuje. Jedyne, czego nie potrafi ukryć, to lęk wysokości. Panikuje, kiedy tylko czuje, że od ziemi dzieli ją więcej niż metr. W jej wypadku więc stwierdzenie, że twardo stąpa po ziemi, jest bardzo trafne. O ile, rzecz jasna, odbierzemy je dosłownie. 
Nienawidzi bałaganu. Nic jej tak nie drażni, jak porozrzucane wszędzie ubrania, książki i milion innych drobiazgów, które przecież można od razu odstawić na miejsce i nie zawracać sobie potem głowy kilkugodzinnym sprzątaniem. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego tak niewielu ludzi dostrzega logikę w takim działaniu. 
Słucha przede wszystkim muzyki klasycznej, która ją uspokaja i ułatwia wyciszenie się. Sama gra na fortepianie, jednak robi to coraz rzadziej. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że Claire posiada nieprzeciętny talent muzyczny, jednak ona woli, aby właśnie tak pozostało.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz